Gabrielovci představili vánoční CD

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Svědky vynikajících pěveckých i instrumentálních výkonů byli návštěvníci již tradičního vánočního koncertu Cimbálové muziky Stanislava Gabriela, který se konal na Boží hod odpoledne v uherskohradiš­ťském kostele Svatého Františka Xaverského.

„Gabrielovci“ spolu se sólisty Kristýnou Daňhelovou, Terezou Habartovou a Stanislavem Gabrielem starším tam uvedli skladby ze svého nového vánočního alba, jež nese název Neseme vám tú novinu. „Převažují na něm spíše lidové písně, ale najdete tam i tři nebo čtyři autorské věci,“ představil letošní CD primáš muziky Stanislav Gabriel. Výrazným hostem muzikantů ze Slovácka byl olomoucký mužský pěvecký sbor Rovina, laureát mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici za rok 2011. Jeho perfektní vícehlasý projev strhával publikum k aplausu.

„Seznámili jsme se na strážnickém festivalu asi před třemi lety. Už tenkrát jsme si všimli, že zpívají fenomenálně. Loni jsme byli jejich hosty na Hané, tak jsme je letos zase na oplátku pozvali k nám. Věděli jsme, že jejich zpívání si v Hradišti najde posluchače,“ prohlásil primáš Gabriel. Koncert jeho muziky na Boží hod se už v hradišťském kostele stal tradicí. „Snažili jsme se dopočítat, kolikrát jsme jej už absolvovali. Došli jsme k číslu patnáct. Jestli je to přesně, to už si nikdo z nás asi nevzpomene,“ dodal lídr cimbálovky z Kudlovic.
Zdroj: Slovác Deník

Přejít nahoru